Cd Projekt Red pracuje nad kolejną odsłoną Wiedźmina

gry By gru 01, 2023
Cd Projekt Red pracuje nad kolejną odsłoną Wiedźmina

Mimo oficjalnego ogłoszenia „Wiedźmina 4”, wciąż pozostaje nie jasne, kiedy CD Projekt RED planuje wydać tę grę. Niemniej jednak wydaje się, że studio cd projekt red intensywnie pracuje nad projektem, co potwierdzają informacje zawarte w ostatnim sprawozdaniu finansowym przedsiębiorstwa, powstaje kolejne pełnoprawne rpg.

Rośnie ekipa pracująca nad Wiedźminem

W trakcie wideokonferencji poświęconej analizie wspomnianego raportu finansowego za trzeci kwartał 2023 roku, Adam Kiciński, CEO firmy, ujawnił, że nad projektem „Wiedźmin 4” (Projekt Polaris) pracuje już ponad 300 deweloperów. Co więcej, do połowy 2024 roku planuje się zwiększenie liczby członków zespołu pracującego nad tym projektem do 400 osób. Warto zauważyć, że wielu z nowych członków zespołu, pracujących nad „Wiedźminem 4”, to osoby, które niedawno były zaangażowane w prace nad Cyberpunkiem 2077. Taka restrukturyzacja zespołu wydaje się zrozumiała, zwłaszcza biorąc pod uwagę upływ czasu od premiery dodatku do gry.

Jeśli nie będzie to Wiedźmin 4, to co?

Aby przypomnieć cd projekt red ogłosiło oficjalne ogłoszenie nowej gry z serii Wiedźmin miało miejsce w marcu 2022 roku. Wówczas ujawniono, że produkcja ta oparta będzie na silniku dzięki współpracy z Epic Games, czyli Unreal Engine 5, zamiast na tradycyjnym REDengine jak w przypadku wcześniejszych gier studia. Choć powszechnie określa się ją jako „Wiedźmin 4”, to nadal nieznane są szczegóły dotyczące jej oficjalnej nazwy, a wewnętrznie w CD Projekcie RED nosi kryptonim Polaris. Projekt ten ma zainaugurować zupełnie nowy etap w historii marki, co sugeruje, że Geralt prawdopodobnie nie będzie głównym bohaterem. Jak zareaguję społeczność twórców gier?

Oczekiwania związane z nową grą od CD Projektu RED są ogromne u podstaw naszej współpracy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że studio planuje również inne projekty osadzone w uniwersum tworzenia gier Wiedźmina. Zakupione przez CD Projekt RED studio The Molasses Flood pracuje obecnie nad tajemniczym Projektem Sirius, obiecującym innowacyjne podejście do wspomnianego uniwersum. Czy nadchodzący tytuł przebije wiedźmin 3 dziki gon?

Dodatkowo, CD Projekt RED ma w planach remake pierwszego Wiedźmina, co zostało ogłoszone w październiku 2022 roku. Widać zatem, że studio konsekwentnie rozwija swoje projekty, wprowadzając nowości zarówno dla starych, jak i nowych fanów sagi lecz zostając w ramach serii wiedźmin.

Author