Drewno w ogrodzie – jak je zabezpieczyć przed zimą?

Bez kategorii By lis 10, 2023

Ogród z drewnianymi elementami, takimi jak altany, meble ogrodowe płoty, stanowi urocze i funkcjonalne miejsce relaksu. Jednak zimowe warunki atmosferyczne mogą być surowe dla drewna, wymagając odpowiednich działań zabezpieczających. Ale jak odpowiednio zabezpieczyć drewno przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi aby nie naruszyły jego struktury? Użycie odpowiednich impregnatów, takich jak oleje do drewna, lazura wzmocni jego właściwości i wydłuży żywotność. Dowiedz się z naszego artykułu jak skutecznie zabezpieczyć powierzchnie drewniane przed działaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Jak i dlaczego trzeba chronić drewno?

W każdym domu ilość wyrobów drewnianych jest różna ale wszędzie one się znajdują. Są to wyroby takie jak Okna, drzwi, podłogi,altany, pergole, tarasy, boazeria, schody i poręcze, meble ogrodowe, ławeczki. Zimowe warunki pogodowe szkodzą trwałości drewna. Drewno może być uszkodzone promieniowaniem uv i wilgocią, która może sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni w a ich efekcie doprowadzić do zniszczenia struktury drewna. Dla tego konstrukcje drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować swój piękny wygląd. Zadania jakie stawiamy przed drewnem są naprawdę nie lada wyzwaniem. Dlatego jest wiele producentów, którzy ścigają się w tworzeniu preparatów i pozwolą nam na zaimpregnowanie elementów drewnianych oraz zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni. Z pomocą przychodzi nam Lazura olejna do chorony drewna osmo, którą znajdziesz na stronie internetowej natural-wood.pl

Lazura olejna do ochrony drewna natural-wood.pl

Czy dobry wybór to lazura do drewna?

Jest wiele preparatów do impregnacji drewna, ale wysokiej jakości środek zagwarantuje dobrą konserwację i skuteczną ochronę drewna. Lazura jest produktem na bazie rozpuszczalnikowej lub wodnej, która zabarwia drewno, dzięki wnikaniu preparatu w głąb drewna, tworzy na jego powierzchni powłokę, która chroni drewno przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak promieniowanie UV, grzyby, pleśnie, wilgoć. Pozwala zachować piękny wygląd dzięki wnikaniu w strukturę drewna i zabezpieczeniu go przed dostaniem się wody.

Oleje do drewna?- Kolejne dobre rozwiązanie?

Olej do zabezpieczenie drewna jest preparatem, który wnika głęboko w strukturę wzmacniając ją oraz zostawiając naturalny rysunek drewna . Do jednych z głównych korzyści płynących z olejowania należy zaliczyć naturalny wygląd drewna po impregnowaniu go. W przeciwieństwie do lakierów olej nie pozostawia widocznej powłoki na powierzchni drewnianych struktur. Poza tym proces olejowania jest bardzo prosty i właściwie każdy może wykonać go w domu podkreślając piękno drewna. Zaimpregnowane drewno potrzebuje odnowienia co około 3-5 lat.

jak zabezpieczyć drewno na zimę naturalwood

Jak zabezpieczyć drewno wybranymi preparatami?

Do malowania naszych elementów potrzebny będzie nam wałek lub pędzel. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj drewna pokrywamy farbą. Nie ma również zasady odnośnie doboru narzędzia jakim chcemy malować nasze drewniane elementy. Zarówno lakier jak i farbę do drewna możemy nakładać dowolnym pędzlem lub wałkiem. Jeżeli w grę wchodzą duże elementy drewniane warto rozważyć natryskowe malowanie drewna. Pozwala ono zaoszczędzić wiele czasu. Należy jednak pamiętać, że nie każdy preparat nadaje się do malowania natryskowego. Aby malowanie były skuteczne należy usunąć starą powłokę jaką miało drewno malowane, najlepiej zrobić to papierem ściernym lub szlifierką. Dzięki temu zmatowimy i wygładzimy go, co sprawi, że nowa warstwa farby, lakieru lub oleju będzie lepiej przylegać.

Zapraszamy do przeczytania naszego wcześniejszego wpisu Jaka mata dla niemowlaka?

Author