Lifting twarzy – czy warto go wykonać?

Zabiegi kosmetyczne By lis 14, 2023

Z biegiem lat skóra ulega naturalnym procesom starzenia, co często prowadzi do utraty jędrności, powstawania zmarszczek i zmian w strukturze twarzy. Wśród dostępnych rozwiązań, lifting twarzy stanowi popularny zabieg, który ma na celu przywrócenie młodzieńczego wyglądu. Jednak pytanie, czy warto poddać się takiemu zabiegowi, pozostaje indywidualną decyzją, zależną od wielu czynników.

Na czym polega lifting twarzy?

Na czym polega klasyczny lifting twarzy, znany również jako lifting chirurgiczny, to procedura mająca na celu poprawę wyglądu skóry i tkanek twarzy. Procedura ta polega na precyzyjnym zmniejszeniu tkanki w środkowej i dolnej części twarzy i szyi. Opadająca tkanka, która towarzyszy procesowi starzenia, przyczynia się do powstawania zmarszczek na skórze. Podczas tego zabiegu chirurg nie powoduje tylko napięcie skóry , ale również dokonuje bardziej zaawansowanych ingerencji. Delikatnie przecina i przesuwa powięź mięśniową, znana jako SMAS, w obszarach, gdzie skóra traci swoją elastyczność. Nacięcia są wykonywane w mało zauważalnych miejscach, takich jak skronie, okolice ucha i za uchem. Po takiej rekonstrukcji skóra lepiej układa się na mięśniach, daje spektakularne efekty odmłodzenia nie uszkadzając naturalnej mimiki twarzy oraz daje naturalny wygląd twarzy i szyi. Sprawdź Szkołę Akupunktury Kosmetycznej!

Ile kosztuje lifting twarzy?

Cena liftingu twarzy w dużej mierze zależy od specjalisty. Wliczając w koszty pierwszą konsultację z chirurgiem, która obejmuje ocenę stanu skóry pacjenta, cena kształtuje się w przedziale 150-450 zł. Konieczne jest przeprowadzenie badań, takich jak morfologia czy badanie moczu, co wiąże się z dodatkowym wydatkiem rzędu 100-200 zł. Jednak główny udział w kosztach liftingu to honorarium chirurga i jego zespołu, które oscyluje między 8000 a 12000 zł. Zbieg wykonuje się przy znieczuleniu ogólnym, które kosztuje około 1000 zł. Do tego dochodzą wydatki na wynajem sali operacyjnej i pobyt w szpitalu, które mogą wynosić 300-800 zł. Po operacji należy także uwzględnić koszty kremu do gojenia blizn 40-150 zł, przepisanych leków 50-70 zł i opaski utrzymującej prawidłowy proces gojenia, które mogą wynieść od 100 do 300 zł.

efekty liftingu twarzy

Jakie efekty po liftingu twarzy zobaczymy?

Efekty po liftingu twarzy zobaczymy już po około dwóch tygodniach. Po około trzech tygodniach stają się co raz mniej widoczne. Aby blizny były już całkowicie niezauważalne musimy poczekać co najmniej pół roku. Twarz wygląda na wiele młodszą, staje się pełniejsza. skóra staje się bardziej napięta niwelując opadające policzki, zmarszczki mimiczne oraz nadmiar skóry opadającej. Kąciki ust naciągają się naturalnie w górę tak samo jak skóra przy okolicach oczu. Zabieg ten zdecydowanie daje naturalny efekt, skóra wygląda młodziej a my nie wyglądamy sztucznie.

Naturalne podejście do zdrowia i urody?- Japoński lifting twarzy

Japoński lifting twarzy to metoda masażu, gdzie odpowiednie manipulacje siłą nacisku i tarcia działają relaksująco, oczyszczająco i harmonizująco. Ten zabieg wpływa korzystnie na ogólną kondycję organizmu, co przekłada się także na przywrócenie naturalnego blasku i piękna skórze. Naucz się naturalnego podejścia do zdrowia i urody w Szkole Akupunktury Kosmetycznej i Naturalnej kosmetologii zapraszamy na kurs masaż Kobido. Japoński Lifting twarzy, wszystkie potrzebne informacje dotyczące kursu znajdziesz na stronie internetowej itcmkrakow.pl. Szkolenie przeznaczone jest dla początkujących oraz praktykujących kosmetologów, miłośników naturalnej pielęgnacji oraz praktykujących masażystów.

Zapraszamy do przeczytania naszego wcześniejszego wpisu Magia serum – jak skutecznie osiągnąć promienną skórę?

Masaż Kobido ITCM DAO
Author